Olimpos’tan Demre ve Kekova Turları

Gelin ve bir Türk macerasında bize katılın; Güzel Kekova bölgesinin ardından Demre’deki en ilginç tarihi yerleri geziyoruz.

Olympos’un tüm güzelliğine ve çekiciliğine rağmen, buraya gelen tatilciler genellikle Likya Yolu üzerindeki diğer yerler hakkında daha fazla bilgi edinmeye heveslidir. Önde çarpıcı bir sahil şeridi ve arkada Toros dağları ile kutsanmış antik kalıntılarla dolu bölge, tarih ve doğa açısından o kadar zengindir ki, nereden başlayacağınızı kestirmek zor.

Neyse ki, Olympos’tan sabah erken saatlerde alınışla başlayarak, stressiz bir şekilde seyahat edebileceğiniz ve bu gezinin her parçasının tadını çıkarmaya odaklanabileceğiniz anlamına gelen mükemmel güzergah sizin için çoktan organize edilmiş durumda. Tekne turu sizi muhteşem masmavi koylara götürecek ki kalmak için çaresiz kalacaksınız. Öne çıkan yerler arasında Esmeralda Koyu ve Burç Koyu yer alır. Geçmişte gizli bir sığınak olarak kullanıldığı söylenen Korsan Mağarası‘nı da keşfedeceksiniz. Karada, kayalıklara dağılmış büyüleyici kaya mezarları ile Myra Antik Kenti en önemli noktamızdır.

Aileniz ve arkadaşlarınızla gerçekten unutulmaz bir deneyim yaşamak için Kekova ve Myra (Demre) çevresinde özel tur teklifimizden yararlanabilirsiniz.