Günlük Tekne Gezileri ve Turları

Günlük tekne turlarımız sizi Kekova bölgesindeki en doğal noktalara ve tarihi yerlere yolculuğa çıkarır. Sizi muhteşem koylara ve ilginç su altı kalıntılarına götüren özel güzergahlarımız var. Rahatlamak, yüzmek ve keşfetmek için bolca zaman olacak. Bu seçenekleri web sitesinde Kekova Tekne Gezileri başlığı altında bulabilirsiniz.

Kekova’ya günübirlik tekne turlarımız için Demre veya Kaş limanından çıkış yapmayı tercih edebilirsiniz. Ancak mevsime ve katılımcı sayısına bağlı olarak farklı bir bölgeden transfer hizmeti içeren turlar (tekne ve müze / ören yeri gezileri) da düzenliyoruz. Tur seçeneklerini web sitemizde Kekova Turları altında bulabilirsiniz.

Günlük tekne turumuz, Kekova bölgesindeki güzel destinasyonlarda duran önceden belirlenmiş bir rotaya bağlıdır. Tam günlük tekne turunun (Simena Kalesi) yürüyerek keşfedebileceğiniz bir durağı dışında, diğer tüm noktaları (yüzmek için birçok muhteşem koy) su üzerinde!

Turlarımıza gelince; Kekova’ya tekne gezisinin ardından karaya çıkıyor, Demre’de Myra Antik Kenti gibi ek müzeleri ve tarihi yerleri gezmeye devam ediyoruz. Bu nedenle bu turu daha kapsamlı bir gezi olarak görebilir ve tekneden indikten sonra da gezmeye devam edebilirsiniz. Tekne turu Demre’den kalkıyor ve yine aynı noktaya geri dönüyor. Ancak kaldığınız yerden transfer hizmeti veriyoruz. Bu turu Demre’de kalmayan ama aynı zamanda oradaki en ilginç arkeolojik alanlardan bazılarını ziyaret etmeyi isteyenler için düzenliyoruz.

Evet, günlük tekne gezilerimizde kara ve deniz turları sunuyoruz.

Kesinlikle! Yeterli misafiriniz varsa, özel bir tekne gezisi veya tur tercih edebilirsiniz, her şeyi sadece sizin için planlayacağız. Bu seçenekleri web sitesinde Kekova Tekne Gezileri ve Kekova Turları başlığı altında bulabilirsiniz. Ayrıca, önceden belirlenmiş bir seyahat programına bağlı kalmak yerine, ziyaret ettiğiniz yerlerde size daha fazla özgürlük sunan, Tekneler ve Yatlar altında bulunan Demre veya Kaş’tan özel tekne kiralama hizmeti sunuyoruz.

Bir şey değil! Yüzme ve şnorkel imkanlarının bulunduğu, doğa ile çevrili en güzel alanlarda mola veriyoruz. Bazı bölgelerde tekneden inip köyleri veya kalıntıları yürüyerek keşfedebilirsiniz.

Mavi Yolculuk: Kabin Kiralama

Mavi Yolculuk: Özel Yat Kiralama

Başlangıç ve bitiş noktalarını tekne yolculuğunuza başlamadan önce kararlaştırılabiliriz. Özel isteklerin karşılanması mümkün olsa da, tekne genellikle kalkış limanına geri gelir. Bu durumda, tekne veya ekipmanın transferini telafi etmek için bir fiyat farkı talep edilebilir. Maliyet, turun başlangıç ve bitiş limanları arasındaki mesafeye bağlı olarak değişecektir.

Evet, özel yat kiralama ile bu mümkündür. Nereyi keşfetmek istediğinize bağlı olarak size özel güzergahlar düzenleyebiliriz.

Özel yat kiralama bedeline Türk karasularında bağlama ücretleri, liman vergileri, yat sigortası, yakıt, tekne yıkama, su hizmetleri, transit log, personel hizmeti ve gemide ücretsiz ekipman kullanımı dahildir.

Özel yat kiralama fiyatına, Yunan karasularında liman vergileri ve palamar ücretleri, yemekler, alkollü ve alkolsüz içecekler, kara turları veya havaalanına ya da otelinize gidiş-dönüş transferler dahil değildir.

Bebeğinizi özel kabin kiralamalarında yanınızda getirebilirsiniz.

Mavi Yolculuk güzergahına yakın bölgelerde talepleriniz doğrultusunda size özel rehberli kara turları düzenleyebiliriz. Buna müze ziyaretleri ve tarihi yerler dahildir. Giriş ücretleri yat kiralama fiyatına dahil değildir.

Yanınızda mayo, güneşlenme havlusu, yüksek korumalı güneş losyonu, şapka, koruyucu dudak kremi, uygun kıyafetler (değişen sıcaklıklara uyum sağlamak için) getirmenizi ve tabii ki (aksiyon) kameranızla mutlu anlarınızı yakalamanızı öneririz. Güvertede ayakkabılarla yürümenize izin verilmez, ancak karada keşif için uygun ayakkabılar getirmelisiniz.

Teknelerimizde mevcut olmasına rağmen kendi şnorkel ve gözlüklerinizi getirmenizi tavsiye ederiz.

Görülecek ve yapılacak çok şey var! Güneşlenebilir, yüzmeye gidebilir, kitap okuyabilir, çeşitli su sporlarına katılabilir, akşam için teknenin demir attığı bölgeyi keşfedebilir, hatta balık tutabilirsiniz. Mavi Yolculuğunuza kara turu eklemek isterseniz bölgedeki antik kalıntıları ve müzeleri ziyaret edebilirsiniz. Ancak sunulan her şeyi yapmak zorunda hissetmeyin; sadece yelken rotasının tadını çıkarabilir ve seyahat arkadaşlarınızla geçirdiğiniz zamanı takdir edebilirsiniz.

Özel yat kiralamalarında, menüye gelince her şey mümkündür.

Evet, kendi içeceklerinizi özel bir yat kabin kiralamasında yanınızda getirebilirsiniz.

Sağlık ve güvenlik nedenleriyle salonda ve kabinlerde sigara içilmesine izin verilmemektedir. Ancak, konuklar sigara içmek isterse bunu güverte alanında yapabilirler.

Elektronik cihazlar 220 volt elektrik ile şarj edilmektedir. Ne yazık ki, her teknede mevcut değiller. Teknenin bu imkanı olup olmadığını bilmeniz için bu konuda önceden bilgilendirileceksiniz.

Mürettebat sayısı teknenin büyüklüğüne ve kabin sayısına göre değişmektedir. 4 kabinli teknelerde minimum 2 personel bulunurken, daha fazla kabin odalı teknelerde 3 veya 4 mürettebat bulunur. Ultra lüks yatlar için mürettebat en az 4 ila 10 kişiden oluşacaktır.

Mürettebatlı bir yat kiralamak için herhangi bir belgeye veya niteliğe ihtiyacınız yoktur. Mürettebat tekneyi sürerken arkanıza yaslanıp rahatlayarak güzel manzaraların ve turkuaz sularda yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz. İsterseniz seyir halindeyken kaptanla sohbet edebilirsiniz. Size tekneyi nasıl yönlendireceğinizi ve kullandıkları farklı tekne terimlerini anlatırken çok mutlu olacaklar!

Tüm yatlarımız, sahibini, misafirlerini ve mürettebatı kişisel yaralanma veya tekne hasarına karşı koruyan üçüncü şahıs mali mesuliyet sigortası kapsamındadır. Bununla birlikte, herhangi bir kişisel kazaya veya ani hastalıklara karşı korumak için kendi kişisel seyahat sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Özel Mavi Yolculuklar için civardaki bir veya daha fazla Yunan adasını ziyaret edebileceğimiz tur programları hazırlayabiliriz. Yunan adalarını ziyaret etmek için liman masrafları fiyata dahil değildir.

Türkiye’de işçilere iyi hizmetten dolayı bahşiş vermek adettendir. Genelde kaptana personel arasında paylaştırması için bahşiş verilir. Mürettebatın sunduğu hizmetten memnunsanız, bahşiş miktarı kiralama ücretinin yaklaşık % 5’i olabilir; ancak bu tamamen sizin takdirinize kalmış.

Balık Turu

Teknemiz özel olduğu için herhangi bir belgeye ihtiyaç yoktur.

Evet, teknelerimizde banyolarımız var. Tüm tuvaletlerimiz elektrikle çalışıyor; herhangi bir şekilde klozete kağıt havlu veya ıslak mendil atmamanızı rica ediyoruz. Tıkanma veya başka bir sorun meydana gelirse, maalesef bu geri dönüp muhtemelen turu iptal etmemiz anlamına gelecektir!

Önceden bilmek mümkün olmayabilir ve ayrıca ne tür bir balık avı yapmak istediğinize bağlıdır. Dilerseniz gelmeden önce daha fazla bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Teknede misafirlere kahve, çay ve soğuk içecekler ikram edilir. Teknede fırın ve barbekü içeren bir mutfak vardır. Gemiye yiyecek getirirseniz, pişirilip size servis edilebilir. Ayrıca makarna ve salata ikram ediyoruz.

En küçük teknemiz 3.60 m genişliğinde ve 12 m uzunluğunda oldukça geniştir. Koltuklarımız da oldukça rahat olduğundan, gemide keyifli bir konaklama geçireceksiniz.

Hafta sonu balık tutma gezisi için rezervasyon yaptırırken önceden aramakta fayda var. Hafta içi turlar için bizi bir gün önceden bilgilendirmeniz yeterli olacaktır. Lütfen hafta sonu veya hafta içi tarihlerde rezervasyonun yaptırmak için bizimle iletişime geçin, size geri döneceğiz.

Gündüz balık tutma turlarımız 06:30 ile 16:00 saatleri arasında yapılmaktadır. Gece turlarımız 20:30 ile 03:30 saatleri arasında yapılmaktadır. Hava koşulları kötüleşirse veya misafirlerimiz rahatsız olursa planladığımızdan daha erken dönebiliriz.