Kaş Limanı, Antalya ili, Türkiye

Kekova tekne turunuzun başlangıç noktası olarak Antalya ilinin harika turistik kasabası Kaş’ı seçmek, yolculuğunuza çıkmadan önce Türkiye’nin sahil şeridinin güzelliğinin tadını çıkaracağınız anlamına gelir.

Şirin ve rahat bir sahil kasabası olan Kaş, el değmemiş plajları, büyüleyici mavi suları, büyüleyici şehir merkezi ve dalış gibi heyecan arayanlar için çok sayıda aktiviteyle Türk Rivierası boyunca en güzel destinasyonlardan biri olarak kabul edilir. trekking, parasailing ve kano.

Türkiye’nin Likya kıyı şeridinin bir parçası olan Kaş, Fethiye ve Demre arasında yer alır ve çevresinde, muhteşem deniz manzarasına katkıda bulunan birkaç Yunan adası vardır. Basamaklı evlerin yamacından bakıldığında, Kaş’ın tatlı yeşil yarımadasının manzarası da eski balıkçı köyünün cazibesine ve güzelliğine katkıda bulunmaktadır.

Aşağıda, Kaş’ın ünlü limanı normalde birçoğu Kekova bölgesinin kristal berraklığındaki sularını keşfetmeye hazır günübirlik tur yapan yatlarla sıralanmıştır. Sular her yönden parıldıyor gibi görünüyor ve geceleri kıyı şeridi, uzun, karanlık dağların fonuyla yan yana gelecek şekilde ay ışığının altında pırıl pırıl parlıyor.

Yelkenli gezinizden önce veya sonra, yerlilerin tekne turlarına hazırlanmakla meşgul olduğu limanda dolaşmak için kendinize biraz zaman verin. u bölgedeki yogunluk miktarından fazla etkilenmemeye çalışın ve bunun yerine, butik dükkanlar, çeşitli kafe ve restoranlar ile bu hareketli bölgeyi içinize çekin. Günün ilerleyen saatlerinde sahilin tadını çıkarırken, limana inerken bir yamaç paraşütçüsünü görebilir veya Kaş’ın parlak, kırmızı bir gün batımının tadını çıkaracak kadar şanslı olabilirsiniz.

Limanda takılmanın yanı sıra, Kaş’ta daha fazla zaman geçirme fırsatınız varsa, şehrin kaliteli alışveriş mekanlarını veya tarihi kalıntıları aramak için sokaklarda dolaşmaya harika bir yer. Güneşlenmek veya yüzmek isterseniz, Küçük Çakıl Plajı, ilerideki güzel Hidayet Koyu gibi yarımada boyunca uzanır. Büyük Çakıl Plajı, bir başka mükemmel gün batımı noktası olan şehir merkezinden yürüyerek de ulaşılabilir.

© Copyright 2022 Kekova Travel. All rights reserved.
Kekova Travel is a proud part of SAILNSTAY family of brands.