Şartlar ve Koşullar

Bu siteye girmek ve kullanmak suretiyle aşağıda belirtilen kurallara ve koşullara bağlı kalmayı kabul etmiş bulunuyorsunuz.

“Elektronik makbuz” (e- makbuz) firmamız tarafından veya firmamız adına düzenlenen her fiş bundan sonra ” makbuz” olarak ve Mavi Yolculuk, Kabin Kiralama, Tekne Kiralama, Aktivite, Havaalanı Transferi bundan sonra “Servis” olarak anılacak.

“kekovatekneturu.com”’un internet sitesinden, servis satın alma, değişiklik, iptal ve iade işlemlerini yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden yapacağınız işlemlerin, internet sayfalarında gösterilen şekilde tam olarak yapılması şarttır. İşlemin tarafınızdan yanlış veya hatalı yapılması nedeniyle rezervasyon, rezervasyon değişikliği, iptal, iade ve on-line makbuz satın alma işlemlerinde çıkabilecek aksaklıklardan “kekovatekneturu.com” sorumlu değildir.

“kekovatekneturu.com” ve iş ortakları promosyon, kampanya, lansman, reklam, ürün, etkinlik ve uygulamalarından haberdar etme amacıyla size posta, e-posta ve SMS gönderebilir, telefonunuza çağrı yapabilir.

Kredi kartı ile ödemenizi gerçekleştirdiyseniz, kredi kartının ibraz edilmesi istenebilir.

Gizlilik Politikası‘nı okumak için tıklayınız.

“kekovatekneturu.com” herhangi bir bildirim yapmaksızın veya sorumluluk kabul etmeksizin kurallar ve koşulları değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

İşbu servis akdinden doğacak ihtilaflar Türk Kanunlarına tabi olup, ihtilafların çözümünde Demre Mahkemeleri münhasıran yetkilidir. İhtilaf halinde “kekovatekneturu.com” Kayıtları geçerlidir.

“kekovatekneturu.com” web sitesinde mevcut olan bilgilerin tamlığı ve doğruluğu hakkında ve bu bilgileri güncelleştireceği hususunda herhangi bir taahhütte ve beyanda bulunmamaktadır.

Mavi Yolculuk Kabin Kiralama

– Operasyonlarımızda 16 m. ile 35 m. uzunlukta, 3 ila 16 kabinli, direk donanımına sahip olan, geleneksel güneybatı ege yapımı standart ahşap yatlar – GULET – kullanılır, tekne adı seyahatten bir gün öncesi belli olur ve tekne adı yolcu rezervasyon durumuna göre değişebilir.
– Kabinler 2 kişiliktir. Genellikle çift kişilik yataklar vardır. Twin yatak ya da triple yatak garantisi verilemez.
– Her kabinde özel duş /wc , lomboz (pencere), küçük elbise dolabı, 2 kişi için pike, battaniye, el ve yüz havlusu, iki adet yastık bulunur. Tuvaletler ev tipi sifonlu ya da marin tipi pompalı olabilir.
– Özel bir durum söz konusu olmadıkça nevresim takımları haftalık olarak kullanılır değiştirilmez.
– Yatların ebatlarına göre minimum 3, maksimum 5 personel bulunabilir.
– Bu yolculuklarda rota ve genel şartlar önceden broşürlerle ilan edildiği şekildedir. Hiçbir konuğumuzun özel durumuna ve tasarrufuna göre değişiklikler yapılamaz.
– Elektrik tesisatı 12 volt ya da 24 volt’tur. Jeneratör garantisi verilmez. Limanlarda demirli durumdayken 220 volt olanağı vardır.
– Tekneler sigortalıdır fakat kişisel seyahat sigortanızı da yaptırmanızı tavsiye ederiz.
– Konuklarımızın, dışardan tekneye içecek getirmelerine müsaade edilmemektedir.
– Kaptanımız; hava koşullarına göre konuklarımızın güvenliği ve rahatlığı için rotada zorunlu değişiklikler yapabilir.
– Genellikle tekne motor gücü ile seyrine devam eder ancak hava koşulları ve rüzgarın yönü elverdiğince yelkenler de kullanılır.

26.06.2012 tarihten itibaren Avrupa Birliği üyesi bir ülkenin vatandaşı olan çocuk misafirlerimizin, yine Avrupa Birliği üyesi olan bir ülkeye seyahatlerinde mutlaka kendi pasaportlarının bulunması gerekmektedir. Ebeveynlerinin pasaportuna kayıtlı çocuklar kesinlikle kabul edilemeyecektir.

Uygulama sadece AB üyesi ülke pasaportları için geçerlidir. Türk pasaportunda veya AB üyesi olmayan bir ülke pasaportunda kayıtlı olan çocuk misafirlerimiz, gidecekleri ülkenin diğer gereksinimlerini de (vize,oturum,seyahat belgesi vs.) sağladıkları sürece akvivitelerimizde bir engel bulunmamaktadır.

Transfer servisi

“kekovatekneturu.com”’un transfer servisini Andifli car rental & Transfer şirketi yapmaktadır.
Antalya-Demre-Kekova Tekne Turu Demre limanından başlamaktadır, Otelinizden Demre limanına transfer işlemlerini Andifli Car Rental & Transfer şirketi yapmaktadır.
Olimpos-Kekova Tekne Turu; Demre Limanından başlamaktadır ve transferinizi Olimpos Taşımacılık yapmaktadır.

Kural ve koşulların detaylarına aşağıda ulaşabilirsiniz:

Online İşlemler Hakkında

İnternet üzerinden yapılan online servis satın alma işlemleri EFT veya Visa ve Master Card Kredi kartları ile 3D işlemine izin veren banka kartlarıyla yapılabilmektedir.
Servis alımını onayladığınızda makbuz tutarı (vergi ve diğer masraflar dahil) kredi kartınızdan tahsil edilecek ve sistemden çıktısını alabileceğiniz ve fatura niteliğindeki elektronik makbuz düzenlenecektir
“kekovatekneturu.com” e-makbuz konfirmasyona ilişkin e-mail mesajlarının iletilmemesi, geç iletilmesi ya da eksik olarak iletilmesine ilişkin sorumluluk kabul etmez.

Rezervasyon Kuralları

1.Yapılan bir rezervasyon bir başkasına devredilemez, isim-soyad değişikliği yapılamaz.
2. Servis başlangıç saatinden sonra rezervasyon değişikliği yapılamaz. Makbuz iptal edilemez ve ücret iadesi yapılamaz.

Makbuz Geçerliliği:

a. Makbuzların geçerliliği hava muhalefeti hariç makbuzda belirtilen tarih ve servis için geçerlidir.
b. Geçerlilik süresi sona eren makbuzlar, makbuz değişikliği veya iadesi yapılmaz.
3. Makbuz düzenlenme esnasında tahsil edilen hizmet bedelinin iadesi yapılmaz.
4. Ücret iadesi, yalnız kart sahibine, ödemeyi yaptığı kredi kartına ve servisin alındığı yerden yapılır.
5. “kekovatekneturu.com” servis satın alma işlemleri servis saatine 12 saat, internet sitemizden ise 24 saat kala sona erer. Check-In işlemleri 30 dakika kala kapanacağı için, misafirlerimiz makbuz almış olsalar dahi servise kabul edilmeyebilirler.
6. Check-in işlemleri 30 dakika kala sona erer.
7. Kendi ağır kusuru olmaksızın işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Rezervasyon Değişikliği ve Makbuz İptali

İptal ve iadelerle ilgili olarak Rezervasyon Değişikliği ve İptal

Rezervasyon Değişikliği ve İptal İşlemleri İçin:

Servisinizi kekovatekneturu.com, sitemiz üzerinden aldıysanız, “İletişim” alanındaki formdan (Rezervasyon tarihi) ve Bilgilerinizi ile giriş yaparak değişiklik ve iptal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Elektronik makbuz iptal / iade veya değişiklik işlemlerini, ofislerimiz aracılığıyla yaptırmak istemeniz halinde, lütfen ödeme için kullandığınız Kredi Kartı, resimli kimlik kartı (pasaport, nüfus cüzdanı veya ehliyet) e-makbuz ile birlikte getiriniz.
Makbuz iade ücretleri için aşağıdaki kesinti oranları uygulanır.

Değişiklik işlemlerinde aşağıda belirtilen işlem ücretlerine ek olarak yeni ücret ile eski ücret arasında ücret farkı varsa, ayrıca tahsil edilir. Daha düşük bir ücrete rezervasyon değişikliği yapılması halinde ücret iadesi yapılmaz. İptallerde, hizmet ücreti iade edilmez.

Servis tarihine 60 güne kadar iptallerde servis toplam bedelinden %10 kesinti yapılır. Servis tarihine 59 – 30 güne kadar iptallerde kesinti oranı %25, Servis tarihine 29 – 15 güne kadar olan iptallerde kesinti oranı %50, servis tarihine 14 gün ve daha az var ise %100 kesinti yapılır.

Taksitle satın alınan makbuzlarda yapılan iptaller, ödeme yapılan kart hesabına tekrar taksitli olarak iade edilmektedir.

Hava Muhalefetinden Ötürü İptal Olan Servis İçin İade

kekovatekneturu.com, sitemiz üzerinden aldıysanız, Servis günü hava muhalefetinden dolayı iptal olan bir servis yerine, servis gününü takip eden 3 gün sonrasına kadar değişikliğin yapılması kaydıyla, “kekovatekneturu.com”’un servisi olan bir başka servise ücretsiz değişiklik yapılabilir. Yapılan servis değişikliğinde seçilen yeni servis, iptal olan servisden en fazla 14 gün sonrasına seçilebilir. Belirtilen kısıtlamalar dışında yapılan talepler için sadece kesintisiz makbuz ücret iadesi imkânı sunulmaktadır.

İptal olan servisler ve aynı gün bu iptal olan servise bağlantı veren veya bağlantı alan “kekovatekneturu.com” servisi için kesintisiz makbuz ücret iadesi, makbuzun son geçerlilik tarihine kadar talep edilebilir. İptal olan servise ait bağlantılı bulunan servisinde iadesi için, ilgili servisin misafir tarafından gerçekleştirilmemiş olması gerekmektedir. Makbuzun üzerinde bulunan diğer servis için normal ücret kuralları uygulanır.

Servis Sözleşmesinin Tarafımizdan Sona Erdirilmesi

“kekovatekneturu.com” emniyeti veya güvenliğinin sağlanması, “kekovatekneturu.com”’un hizmet veren kuruluşlar veya bunların çalışanlarının veya “kekovatekneturu.com” misafirlerinin can ve mal güvenliğinin korunması için haklı sebep teşkil eden hallerde servis sözleşmesini sona erdirme, rezervasyon iptal haklarını saklı tutar.

İade İşlemi

Eğer kartınız/hesabınız kapanmamışsa banka gün sonu aldığında iadeniz yatırılır.

İptali/iadesi sistem üzerinden yapılan işlemler için bankaların sanal POS’larına otomatik iade mesajı gider. Banka tarafından kabul edilen işlemlerin iadesi, işlemin yapıldığı günün, gün sonu bilgileri alındıktan sonra eğer işlem yapılan kredi kartı bir Türk bankasına aitse 2-3 gün, yabancı ülkelere ait bir kredi kartıysa da ülkeye göre 3-7 gün içerisinde yansır.

Satış-iade işleminin aynı gün yapılması durumunda, bankalar otomatik iadeleri kabul etmedikleri için, iade bizim tarafımızdan bir sonraki gün gerçekleştirilir (Hafta sonları ve resmi tatiller hariç). Banka kartlarında ise iade gerçekleştirilemediği için misafirin hesap bilgileri talep edilerek iade, havale veya EFT yolu ile gerçekleştirilir. Bu durumda misafire ulaşılma, Misafir İlişkileri’nin iade listesine eklenmesi gibi süreçler, iade süresini değiştirmektedir.

İade yapılan kartın kapalı olması veya satış-iade arasında 6 aydan uzun zaman olması gibi durumlarda da sanal POS sistemleri üzerinden iade yapılamamakta bu durumda da havale/EFT süreci başlar. Süresi belirsizdir.

Yardıma mı ihtiyacınız var?