Demre’den Mavi Yolculuk

Demre’den başlayan Mavi Yolculuk turumuza gelin, sizi dünyanın en güzel köşelerine büyüleyici bir yolculuğa çıkaralım.

Günlük bir geziye kıyasla, Mavi Yolculuk size çok daha fazlasını verir ve çok acele etmeden birçok yeri ziyaret etmek için ideal bir seçenektir. Teknemizde birkaç gün geçirerek, diğer misafirlerimizle tanışmak ve muhteşem koylarda suya atlayıp yüzerken eşsiz anların tadını çıkarmak, taze Türk yemeklerinin lezzetine varmak ve güneşlenmek için bolca zamana sahip olabilirsiniz. Doğayı keşfedin ve Likya tarihi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Tarım kasabası Demre, oldukça zengin bir tarihi ve kültürel mirasa sahiptir. Muhteşem Akdeniz kıyılarının yanı sıra doğal Likya Yolu yürüyüşü için de elverişli bir konuma sahiptir. Binlerce yıldır burada bulunan en önemli arkeolojik alanları keşfederek maceranıza başlamak için daha iyi bir yer bulamazsınız. Öne çıkan yerler arasında Aziz Nicholas Kilisesi ve antik Myra‘nın büyüleyici kaya mezarları bulunmaktadır.

Mavi Yolculuk turunun önemli bir parçası da, büyüleyici doğal alanlarla ve tarihi yerlerle dolu, gerçekten muhteşem bir yer olan Kekova bölgesidir. Turkuaz suları, su altı kalıntıları, şirin köyleri ve tatlı yeşil tepeleriyle ünlü olan “Kekova” ve “cennet” kelimelerini birlikte duymak hiç şaşırtıcı değil. Tekne turunun öne çıkan özellikleri arasında mükemmel Akvaryum Koyu, gizli güzellik, Karaloz Koyu ve sahile bakan Simena Kalesi‘nden nefes kesen manzaralar sayılabilir.