Kaş’tan Demre ve Kekova Turları

Kaş’tan büyüleyici Demre ve Kekova turumuz için, size bölgenin en güzel doğal yerlerini ve tarihi mekanlarını gösteren hem tekne hem de kara turlarını birleştiriyoruz.

Kaş’ın merkezinde tek bir lahit (taş tabut) gördüğünüzü hatırlıyor musunuz? Bölgenin antik Likya ile bağlantısı sayesinde Kekova’da görülecek çok şey var. Sahil şeridinde tekne turunda; kale kalıntılarına ve tepedeki lahitlere ev sahipliği yapan keyifli Kaleköy (antik Simena) köyünün yanı sıra ilgi çekici su altı kalıntılarının sergilendiği ünlü Batık Şehir‘i keşfedeceksiniz; 2000 yılı aşkın bir süre önce meydana gelen bir depremin sonucudur. Tarih bir yana, kalan zamanınızı dinlenmek ve yaz güneşini içinize çekmek için kullanın, tur sizi görkemli caretta caretta kaplumbağasını cezbettiği bilinen Karemlik Koyu ve Burç Koyu gibi birkaç muhteşem koya götürür. Demre’yi keşfetme gezimiz kapsamında en önemli nokta, iyi korunmuş mezarların şehrin yukarısına yükselen kayalıklara dağılmış olduğu Myra Antik Kenti. Kaçırılmaması gereken bir manzara!

Tekne’de olmasını istediğiniz kişilerle özel bir yolculuk için (tabii ki mürettebatı da unutmadan!), özel tur seçeneğini seçebilirsiniz. Tüm tekneyi kendinize kiralayarak destinasyonlarla ilgili daha fazla esneklik yaşayabilirsiniz.