Demre’den Kekova’ya Tekne Turları

Demre limanı, Kekova bölgesine maceralı ve hareketli bir tekne turu için ideal bir başlangıç noktasıdır.

Kasabanın kendisi küçük ve basit bir tarım alanı gibi görünebilir; ancak daha da derinlere inerseniz, sahile yakın konumu ve ünlü Likya Yolu yürüyüşü sayesinde zengin tarihi ve muhteşem manzarasına şaşıracaksınız. Liman Andriake harabelerine yakın ve sizi Kekova bölgesine anında ulaştırabilir; yani turkuaz mavisi suları bir an önce yaşayabilirsiniz!

Demre halkı, tatiliniz için teknelerini hazırlarken limanda çok sıkı çalışıyorlar. Ilık rüzgar ve Akdeniz güneşi sizi karşılamaya hazır, sizi bu heyecan verici yolculuğa çıkarmak için sabırsızlanıyorlar!

Simena Kalesi‘nin tarihi yerleri ve ünlü Batık Şehir Kekova gibi önemli noktaların yanı sıra güzel Esmeralda Koyu ve Karemlik Koyu (görkemli caretta kaplumbağasını görme şansı).

Eğlenin, rahatlayın ve keşfedin!

Demre-Kekova tekne turu, yazın en güzel günlerinde sizi heyecanlı ve aksiyon dolu bir maceraya davet ediyor. Tatil modu başlamışken sizinle ilgilenmemize ve geçen yılın stresini unutmaya yardımcı olmamıza izin verin. Kekova bölgesi, tarihiyle ve büyüleyici turkuaz mavisi suları ile ünlüdür. Bu yüzden bölgede tekne turu sırasında bu iki özelliğe odaklanıyoruz. Kekova antik kentlerini ve hala ayakta olan kalıntılarını izlerken, farklı koylarda yüzmek veya güneşlenmek için de bol bol fırsatınız olacak ve Likya tarihi hakkında daha fazlasını keşfedeceksiniz.

Ek Bilgiler

Demre-Kekova tekne turları bir günlük bir programdır ve koylardan birinde lezzetli bir öğle yemeğini içerir.

Aileniz ve arkadaşlarınızla gerçekten unutulmaz bir deneyim için, özel tekne turu teklifimizden yararlanabilirsiniz (yarım veya tam gün mümkündür). Ayrıca farklı bir yerden geldiyseniz Demre otogarından limana ücretsiz ulaşım sağlıyoruz.